13 stycznia 2018 09:43 | Aktualności

Nauka Zabawa Wypoczynek

41 osobowa grupa uczniów z klas VIIa,b ,VIa, Va i IIb gim ZSPnr4 w dniach 10 -12.01 wzięła udział w trzydniowych warsztatach w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawczej w Myśliborzu koło Jawora.

W trakcie wycieczki uczniowie uczestniczyli w zajęciach podczas których

badali właściwości gleby i wody w laboratorium chemicznym,

preparowali tkanki z łusek cebuli i begonii oraz obserwowali je pod mikroskopem.

W muzeum placówki uczestniczyli w bogatej prelekcji „ zwierzęta naszych lasów”.

W kolejnym dniu prac laboratoryjnych izolowali barwniki asymilacyjne z liści bukszpanu, czerpali papier i wykonywali prace plastyczne, a w ramach relaksu uczniowie przespacerowali się ścieżką dydaktyczną Wąwozu Myśliborskiego.

Ostatni dzień pobytu zakończyli tkaniem na krosnach bransoletek, podkładek oraz zakładek do książek. Warto nadmienić, że rano i wieczorem  przygotowywali też posiłki wg ustalonego grafiku dla wszystkich. Mimo wielkiego zamieszania podołali wszelkim zadaniom.  / album  zdjęć w zakładce galeria/