15 grudnia 2017 17:38 | Aktualności

„Kopciuszek”

7 grudnia w naszej szkole górnicy, przedszkolaki oraz dzieci z klas I-III mogli zobaczyć przedstawienie teatralne pt. "Kopciuszek". Organizatorami spektaklu były wychowawczynie  klas drugich wraz z uczniami. Nauczycielki odpowiedzialne były za grupę aktorską oraz scenografię. Udźwiękowieniem oraz grupą taneczną zajęła się nauczycielka muzyki p. Joanna Kowalska. Za kostiumy podziękowania zaś należą się rodzicom uczniów.

Odtwórczynią tytułowej roli była uczennica klasy 2a Nadia Dras. Główne role w przedstawieniu otrzymali: Daniel Łęgowski, Kinga Bułkowska, Martyna Rosińska, Nadia Strzępek, Miłosz Chojnacki, Mateusz Domański, Jakub Domański, Maciej Szczepaniak oraz Natalia Misiewicz. Role postaci drugoplanowych otrzymali m.in: Igor Lesiów i Zuzanna Machowska.

Dzieci były wspaniale przygotowane. Odegrały swoje role znakomicie. Spektakl miał fantastyczną oprawę dźwiękową. Układ taneczny i odtwarzane między scenami utwory wywoływały uśmiech na twarzach oglądających, a przedszkolaki oraz uczniowie młodszych klasy porywali się do tańca.

Spektakl dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń. Drobne wpadki były niezauważalne, a gra aktorów oraz scenariusz znakomite.  /AK/