03 października 2017 09:15 | Aktualności

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 29 września 2017r. nasza szkoła uczestniczyła w  VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

W akcji wzięło udział 3883 szkół z 32 państw.

Obchody tego dnia rozpoczęliśmy  już od poniedziałku 26 września poprzez obklejenie szkoły działaniami z tabliczką mnożenia. Klasy na godzinach wychowawczych wykonały plakaty promujące Tabliczkę Mnożenia. Przez cały tydzień uczniowie rozwiązywali łamigłówki i zagadki matematyczne z wykorzystaniem tabliczki mnożenia.

W piątek 26 września odbył się finał VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole do egzaminu przystąpiły 104 osoby. Pozytywny wynik egzaminu uzyskały. 54 osoby  , w tym 12 nauczycieli. Na apelu podsumowującym akcję zostały wszystkim, którzy zdali egzamin wręczone Certyfikaty i tytuły Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Uczniowie kl. III b gimnazjum wyszli również na ulice koło szkoły, oraz do pobliskich sklepów i przeprowadzili egzamin chętnym osobom. Wśród przechodniów Certyfikat i Eksperta Tabliczki Mnożenia udało się zdobyć 15 osobom. tekst ACh-- foto Patryk Molka, Mateusz Gerwatowski