19 czerwca 2017 15:06 | Aktualności

Dzień profilaktyki w szkole dla klas IV - VI szkoły podstawowej i I - III gimnazjum

Dzień profilaktyki w naszej szkole w tym roku odbył się pod hasłem: Uzależnieniom STOP. Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klas:IV A, I B, II A, IIB. Składał się z dwóch części: - teoretycznej (w prezentacjach zostały przedstawione najważniejsze informacje dotyczące zagadnień z profilaktyki uzależnień tj. Co to jest uzależnienie? Jakie są rodzaje uzależnień? Jakie są przyczyny zażywania środków psychoaktywnych? - artystycznej (uczniowie w różnych formach artystycznych tj. przedstawienie, taniec, śpiew uczyli, w jaki sposób należy radzić sobie ze stresem, trudnymi sytuacjami, a przede wszystkim - Jak odmawiać? Prowadzący złożył koleżankom i kolegom życzenia wesołych wakacji, ale przede wszystkim bezpiecznych. A do tego, jak przypomniał,potrzebna jest wiedza na temat, co to jest profilaktyka uzależnień ?