Witamy na wspólnej stronie PSP 22 oraz PG 2 czyli ZSP nr 4 w Wałbrzychu!Witamy na wspólnej stronie PSP 22 oraz PG 2 czyli ZSP nr 4 w Wałbrzychu!

Aktualności

22 grudnia 2016 21:31 | Aktualności

W świątecznym nastroju oczekiwaliśmy na Święta Bożego Narodzenia

Atfosfera Świąt Bożego Narodzenia towarzyszyła nam już od środy. W ten wspaniały nastrój wprowadzili nas uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy przygotowali "Jasełka". Podczas swojej inscenizacji przypomnieli wszystkim historię sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Aktorzy wcielili  się w rolę Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, bohaterów bajek, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

W czwartek  społeczność  szkoły spotkała się na sali gimnastycznej i  odśpiewaliśmy wspólnie kolędy. Ksiądz wręczył przedstawicielom każdej klasy opłatek, którym dzieliliśmy w klasach. Następnie obejrzeliśmy przedtawienie pt. Międzynarodowe kolędowanie. Dowiedzieliśmy się, jakie tradycje bożonarodzeniowe panują w krajach niemiecko i anglojęzycznych.

Wszystkim życzym cudownych i magicznych Świąt Bożego Narodzenia!

Przeczytano: 251 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Zdjęcia: