14.W minionym tygodniu zawitaliśmy do apteki, w której to poznaliśmy tajniki pracy
w zawodzie farmaceuty./ info w aktualnościach szkoły/ Odwiedziliśmy także naszą przedszkolną kuchnię, w której Pani
Agnieszka pokazała nam na czym polega jej praca.

13. W krainie muzyki” spotkanie z filharmonią w dniu 22.02.2018r

12.Spotkanie ze Zdrojkiem w grupie 3-4latków w ramach programu profilaktycznego „MAMO
TATO WOLĘ WODĘ”

11.Bal Karnawałowy 4,5 latków

10. Bal Karnawałowy 3,4 latków

9.Przedświąteczne pieczenie pierniczków w grupie „0”

8.Świąteczne spotkanie z rodzicami w grupie 3-4 latków

7.

W czwartek, 7 grudnia, nasze przedszkole odwiedzili wałbrzyscy Górnicy. Panowie
opowiedzieli nam o trudach swojej pracy , pokazali swe odświętne stroje, a nawet zaśpiewali
piosenkę i wyrecytowali wierszyk. Z okazji imienin naszej szkoły, mieliśmy przyjemność
uczestniczyć także w przedstawieniu teatralnym „Kopciuszek”, zorganizowanym przez
uczniów klasy drugiej./ więcej zdjęć w aktulnościach szkoły/

6.
05 grudnia 2017roku do naszego przedszkola zawitali Święty Mikołaj wraz z Panią Mikołajową. Dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w radosnej zabawie, a na koniec każdy przedszkolak otrzymał od Mikołaja wymarzony prezent. Do zobaczenia za rok!

5.

30 listopada dzieci z naszego przedszkola obchodziły Andrzejki. Wspólnie z wychowawczyniami wróżyły z wosku oraz uczestniczyły w licznych zabawach andrzejkowych.

4.Dzień Pluszowego Misia

W dniu 24 listopada 2017r, grupa 3-4 latków z Przedszkola Samorządowego nr 3, wspólnie świętowała Dzień Pluszowego Misia. Maluszki dzielnie malowały misie z wykonane z masy solnej i wraz z wychowawczynią uczestniczyły w Balu Pluszowego Misia. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom w podziękowaniu za wspólną zabawę.

3.Pani Bibliotekarka w Przedszkolu

W dniu 08.11.2017r, do naszego Przedszkola, do grupy 3-4latków, zawitała p.Krystyna Osiewała, która na co dzień pracuje w Bibliotece przy ulicy Armii Krajowej. Podczas spotkania, Pani Bibliotekarka przeczytała nam wiele książeczek, w tym naszą ulubioną,  o Kubusiu Puchatku. Pani Krystyna przyniosła ze sobą mnóstwo prezentów, między innymi pluszowego misia, czy też piękne kolorowe książeczki ,które na stałe zagościły w naszym kąciku czytelniczym. Najgrzeczniejsze i najaktywniejsze podczas zajęć Przedszkolaki, mogły liczyć także na bardzo atrakcyjne nagrody!

Na zakończenie spotkania każdy z Maluszków mógł spróbować ulubionego przysmaku Kubusia Puchatka.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę Pani Krysi!

2.Lekcja z Filharmonią w klasach młodszych i w przedszkolu.

Dzieci z przedszkola i uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach z muzyki, które poprowadziły panie z Filharmonii Wałbrzyskiej. Tematem przewodnim była muzyka, która malowała obrazy. Wykonano fragmenty utworów Vivaldiego, które zostały oprawione bajkową historią. Dzieci mogły także poznać budowę oboju i zasady gry na tym instrumencie oraz same z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych naśladowały odgłosy ze świata płynące. Czekamy na kolejne zajęcia.

1.Otwarcie przedszkola w ZSPnr 4

W dniu 25 października 2017r., nastąpiło uroczyste otwarcie naszego Przedszkola.
W uroczystości udział wzięło wielu zaproszonych gości: m. in.: Prezydent Wałbrzycha,
dr Roman Szełemej, Wiceprezydent Zygmunt Nowaczyk, Prezes Fundacji Edukacji
Europejskiej, Mariola Kruszyńska.
Po krótkich przemówieniach dokonano poprzez uroczyste przecięcie wstęgi otwarcia
placówki, a Ksiądz Proboszcz z Parafii Św. Barbary, pobłogosławił i poświęcił obiekt. Po
oficjalnym otwarciu Przedszkola  wszyscy goście mieli możliwość zwiedzenia pomieszczeń,
a każda z grup zaprezentowała krótki pokaz artystyczny.